GERİ

Yetenekler Akademisi Yaz Okulu

Toplam 0 Yorum yapıldı.

0/5
Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cad. Altay Sok. No: 5 K.Bakkalköy-Ataşehir / İSTANBUL

 YAZ  PROGRAMI  ETKİNLİKLERİ

 SPOR      ;  Sportif etkinlik programları, çocukların Basketbol, Futbol, Voleybol, Tenis, Jimnastik, Yüzme, alanlarında keyifle yer alabilecekleri ve sportif  becerilerinin de gözlemlenebileceği bir şekilde hazırlanmıştır.

Bu sportif branş etkinlikleri ile birlikte uygulanacak testler (Motor gelişim testleri, özel branş testleri…) çocukların, sportif yetenek ve ilgilerini ortaya çıkarmamızı sağlar.

 SANAT    ;  Müzikal/ Oyunculuk atölyesi programı;  Çocukların müzik, dans ve oyunculukla ilgili becerilerini ortaya koyabilmesi ve gözlemlenerek değerlendirilebilmesi amaçlı hazırlanmıştır.

Resim/Plastik sanatlar atölyesi programı; Çocukların, duygu ve düşüncelerini sanat yolu ile aktarımlarını sağlayacak ortamlar yaratmak, onların sanatla ilişkisini arttırmak ve bu süreçte de becerilerini gözlemleyip değerlendirmek amaçlı hazırlanmıştır..

 Senaryo/Kısa film atölyesi program; Çocukların, yaratıcı yazma ile  kendi  hikaye kitaplarını oluşturmasını, bu hikayesini de  film karelerine aktarabilemeleri için  ortam sağlar.

Bu atölye çalışmaları ile birlikte uygulanacak testler ( Müzik, sanatsal yetenek ve ilgi testleri) çocuğun sanatsal yönlerini ortaya çıkarmamızı sağlar.

AKADEMİK    ;  Akademi atölyesi/Eğlenceli bilim atölyesi programı; Çocukların, Matematik, Fen, sosyal bilimler vb alanlarına, aktif ve  eğlencelibir kurguda yaşamalarını sağlamak ve bu alanlardaki ilgi ve yeteneklerini de gözlemleyerek değerlendirebilmek amaçlı hazırlanmıştır.

İngilizce Drama atölye program; Çocukların defter, kitap kullanmadan, Yaratıcı Drama yöntemli oyunlarla, ingilizce konuşma ve konuşulanı anlama üzerine hazırlanmış çok keyifli bir atölyedir.

Bu uygulamalar ile birlikte uygulanacak  testler (Zeka testleri, Akademik testler, Öğrenme becerileri testleri…) Çocukların Akademik yönleri belirlememizi sağlar.

SOSYAL           ;    Ben kimim? Atölye programı;  Çocukların, oyun oynama güdüsü ve isteğinden yola çıkarak hazırlanmış DramaKGP* programıdır. Ççocukların, kendini tanıma, farkındalık,  İletişim, sorun çözme ve dikkat- algı gibi alanlarda kendilerini ortaya koymalarını sağlayacak Yaratıcı Drama yöntemli uygulanan en özel atölyelerimizden birisidir.

Bu uygulama ile birlikte uygulanacak testler (Kişilik gelişim testleri) çocukların sosyal ve duygusal alanlardaki durumlarını ortaya koyabilmemizi sağlar

EĞLENCELİ AKTİVİTELER;    Eğlenceli oyun saati; Çocuklarımızın bir çok sebepten dolayı yaşayamadıkları Sokak oyunlarını onlarla buluşturan, iç ve dış mekan kullanılarak, eğlence, heyecen, streteji, takım olma… gibi birçok unsuru içeren oyunlardan oluşur.

Hazine avı;  İç ve Dış mekan kullanılarak, takım halinde, yönlendirmeleri izleyerek bir hedefe ulaşmalarını sağlayacak, akıl yürütme, birlikte karar alma, eğlence, heyecan, hareket gibi unsurları içinde barındıran bir oyundur.

Aqua Park;  Çocukların yaz keyfini dış mekandaki havuzda Aqua park keyfi ile yaşamalarını sağlayacak bir zaman etkinliğidir.

Bu aktiviteler, içeriğinden de anaşılacağı gibi, çocukların yaz dönem,ini eğlenceli geçirmeleri sağlanırken, onların özelliklerini kullanma ve geliştirme üzerine hazırlanmıştır. Toplam 9 hafta süren Yaz Okulu'nda esnek program uygulanmaktadır. 

Daha fazla bilgi için tıklayınız

FOTOĞRAFLAR

  • Tarihi Geçmiş Etkinlik
  • Yaş Grubu5-12
  • AdresProf. Dr. Hıfzı Özcan Cad. Altay Sok. No: 5 K.Bakkalköy-Ataşehir / İSTANBUL
  • Telefon(216) 577-0022
  • Webyeteneklerakademisi.com
  • Başlangıç Tarihi15/06/2016
  • Bitiş Tarihi14/08/2016

YORUMLAR

Kaç Puan Verirsiniz :

Yorumunu Gönder
Bu mekan size mi ait? Mekan yönetimi için hemen KAYIT OL